Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı / Kurumsal
Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Work and Travel (WAT) Nedir?

ABD’nin kültürler arasında yakınlaşma sağlamak ve sezonluk olarak artan düşük veya orta vasıflı çalışan ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacıyla 1961’den beri sürdürdüğü bir programdır. Bu programın kuralları Amerika Birleşik Devletleri tarafından belirlenmiştir.

Bu programla dünyanın birçok ülkesinden üniversite öğrencileri kabul edilir. Katılımcılara yaz tatilleri boyunca Amerika’da basit ve sezonluk işlerde çalışma, para kazanma ve Amerika sınırları içerisinde seyahat etme fırsatını sunan Work and Travel programı aslında bir kültürel değişim programıdır.

Programın temeli Türkiye’den Amerika’ya gitmek için yapılan masrafların ve Amerika’da kalınan süre boyunca oluşacak konaklama, yemek, yol vb. giderlerin çalışılıp kazanılabilmesi mantığına dayanır. Kısacası Work and Travel programı katılımcılara yaz döneminde Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat etme imkanı tanıyan, dünyanın en gelişmiş ve en popüler “Uluslararası Kültürel Değişim” programıdır.

WAT programı üniversite öğrencilerine;

 1. Pratik İngilizcelerini geliştirme,
 2. Farklı kültürleri tanıma,
 3. İş disiplini edinme,
 4. CV’nize çok değerli bir katkı,
 5. Kendi ayakları üzerinde durma,
 6. Amerika’yı gezme ve tanıma,
 7. Yepyeni arkadaşlıklar edinme şansını tanır.

Lütfen unutmayınız,

 • WORK & TRAVEL PROGRAMI İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ,
 • SADECE PARA KAZANABİLECEĞİNİZ,
 • SADECE TATİL YAPIP EĞLENEBİLECEĞİNİZ,
 • LÜKS OTELLERDE KONAKLAYACAĞINIZ bir program DEĞİLDİR.

 

Work And Study

 

 

Work and Study katılımcıların hem İngilizce dil eğitimi alabileceği hem de çalışarak para kazanabilecekleri bir programdır. Programın amacı katılımcıların farklı bir ülkede kültürel değişim yaşamasının yanı sıra, onların dil eğitimi almasını sağlamaktır.

Work & Travel (WAT) ile Work & Study (WAS) programı sıkça karıştırılmaktadır. WAT programı yalnızca Amerika içindir, Work & Study programı ise sanki diğer ülkelerde uygulanan WAT programı gibi algılanmaktadır. Oysaki böyle değildir. Work & Study programının WAT ile herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır. WAT sadece Amerika için geçerli olup süresi en fazla 4 aydır. Ancak WAS için süre 12 hafta ile 76 hafta arasında değişmektedir.

Work And Study programı ile ilgili merak edilen başlıca hususlar şunlardır;

 • Work And Study programında isminden de anlaşılacağı gibi programın içeriğine eğitim, yani İngilizce Dil Kursu dahildir.
 • Öğrenciler bu program sonunda Türkiye’de kullanabilecekleri ve CV’lerine ekleyebilecekleri uluslararası geçerliliği olan bir sertifikaya sahip olurlar.
 • Program yalnızca 4 ülkede geçerlidir. Bunlar Avustralya, Yeni Zelanda, Dubai ve İrlanda’ dır. Ülkemize yakın olmaları İrlanda ve Dubai’ yi daha öne çıkarmaktadır.
 • Work and Study programı süresi öğrenci isteğine göre belirlenir, herhangi bir dönem zorunluluğu bulunmamaktadır, yani her dönem gidilebilir.
 • Work and Study programına katılabilmek için en az intermediate düzeyinde ingilizce bilinmesi gerekmekte, bu durum sertifika ile ispat edilmelidir. Üniversitelerine hazırlık sınıflarından veya özel kurslardan alınan sertifikalar kabul görmektedir

Work and Study programı ile asıl amaçlanan öğrencileri biraz daha eğitime yöneltmektir.

 

Dil Okulu

 

Yabancı bir dili en etkin, en hızlı ve en kalıcı şekilde öğrenmenin en kolay yolu, kuşkusuz ki o dilin konuşulduğu ülkede bulunmaktan geçmektedir. bizler, 11 farklı ülkede Genel İngilizce Kursları, İş İngilizcesi Kursları, Yoğun İngilizce Kursları, IELTS ve TOEFL gibi Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları gibi birçok özelleşmiş Dil Geliştirme Kursları’nın yanı sıra “Her Şey Dahil Yurt Dışı Eğitim Programı” veya “Yurt Dışında Hazırlık Programı” gibi paketler halinde geliştirdiğimiz programlar ile ihtiyaca en uygun çözüm yolunu sağlamak için farklı seçenekler sunmaktayız. İngilizce’nin yanında Almanca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dil eğitimi veren okullar ile de çalışmaktadır.

Bu anlamda biz, dili yerinde öğrenmenin yanı sıra, uluslararası geçerliliği olan, ilgili kurumlar tarafından tanınmış, akreditasyon süreçlerini tamamlamış dil okulları ile çalışarak öğrencilerin en doğru tercihi yapabilmeleri için şeffaf ve profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

 

 

Lisans Programları

 

Dünya’nın her yerinde lisans ve yüksek lisans eğitimleri başarılı bir kariyer için olması gereken ilk adımlardandır. Bir çok üniversite yurt dışından gelen öğrencilere kapılarını açmış ve büyük kolaylıklar sağlamıştır, ancak kayıt ve eğitim süreci nedeni bilinmeksizin öğrencilerin gözünde karmaşık ve korkutucu bir hal almıştır. biz bu noktada kariyer koçu kimliğine bürünerek yurt dışında lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin yanında başvuru aşamasından gidilen ülkedeki sosyal aktivitelere kadar her konu ile ilgilenmekteyiz.

 

 

Yüksek Lisans Programları

 

Dünya’nın her yerinde lisans ve yüksek lisans eğitimleri başarılı bir kariyer için olması gereken ilk adımlardandır. Bir çok üniversite yurt dışından gelen öğrencilere kapılarını açmış ve büyük kolaylıklar sağlamıştır, ancak kayıt ve eğitim süreci nedeni bilinmeksizin öğrencilerin gözünde karmaşık ve korkutucu bir hal almıştır. biz bu noktada kariyer koçu kimliğine bürünerek yurt dışında lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin yanında başvuru aşamasından gidilen ülkedeki sosyal aktivitelere kadar her konu ile ilgilenmekteyiz.

 

 

Sertifika Programları

 

Bugün hem Türkiye’ de hem de Dünyada eğitim alanında en önemli başlıklardan biri olan mesleki sertifika ve diploma programlarına katılmak ister misiniz?

Sertifika programları mezuniyetinize veya mevcut is tecrubenize ekleyebileceginiz en mükemmel katkı olmak yanında ve sizi bugünün iş dünyasına hazırlayan programlardır. Sertifika programlarını belli bir iş tecrübesine sahip profesyoneller, iş sahipleri ile yeni mezunlar tercih etmektedir. Sertifika programları size kendi alananızda uzmanlaşmanın yanında alanınızı değiştirmeniz konusunda da yardımcı olmaktadır.

Bugün özellikle ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde hemen her alanda sertifika programı bulunabilmektedir. İktisadi İdari Bilimleri kapsayan alanlar önde gelmekle birlikte Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Reklamcılık, Sanat, Tasarım(Endüstriyel, İç Mimari, Sahne, Grafik,…), Film Yapımcılığı ve Yönetmenliği, Oyunculuk ve Mutfak Sanatları da son yıllarda en az diğerleri kadar ilgi görmektedir.

Özellikle sanat ve tasarım programlarında; İtalya, İspanya, İngiltere ve ABD. Mutfak Sanatlarında; İngiltere, Kanada, Avustralya ve ABD. Turizm alanlarında İsviçre, Kanada, ABD ve İngiltere öne çıkmaktadır. Reklamcılık ile ilgili programlarda ise ABD, Kanada, İtalya ve İngiltere’yi, Teknoloji programlarında ise Kanada, İngiltere ve ABD’ ni sayabiliriz.

İktisadi İdari Bilimlerde ise birçok farklı başlıkta özellikle de ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde ilgi çekmektedir. Farklı başlıklar sayacak olursak; İşletme ve Yönetim, Satış ve Pazarlama, Kalite ve Proje Yönetimi, Finans, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler gibi alanlar öne çıkmaktadır.
Sertifika ve Diploma programlarına katılımda her üniversite veya kurumun belli koşulları olabilmektedir. Ancak ilk koşul İngilizce’dir.

Siz de geleceğe daha güvenle bakmak isterseniz ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz.